اثر سطوح مختلف کود ورمی کمپوست و تراکم بر میزان اسانس و عملکرد اسانس نعنا فلفلی (.Mentha piperita L)

مشخصات نویسندگان مقاله اثر سطوح مختلف کود ورمی کمپوست و تراکم بر میزان اسانس و عملکرد اسانس نعنا فلفلی (.Mentha piperita L)

فاطمه محمدی - گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشکده کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر، شوشتر، ایران
سهیلا شهریاری - گروه قارماسیوتیکس، دانشکده داروسازی، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، ایران
حسن مجدی نسب - عضو هیئت علمی گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشکده کشاورزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر، شوشتر، ایران

چکیده مقاله:

نعنا فلفلی (.Mentha piperita L) یکی از مهمترین گیاهان دارویی می باشد که از اسانس آن در صنایع مختلف داروسازی، آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این پژوهش به منظور بررسی اثرات سطوح مختلف کود ورمی کمپوست و تراکم بر درصد اسانس و عملکرد اسانس نعنافلفلی در سال 1393 در قالب آزمایش فاکتوریل بر پایه طرح بلوک های کامل تصادفی در سه تکرار اجرا گردید. تیمارهای آزمایشی شامل سه سطح ورمی کمپوست (0، 5 و 10 تن در هکتار) و تراکم بوته در دو سطح (10 و 20 بوته در متر مربع) بود. نتایج حاصله نشان داد اثر ساده کود و تراکم و همچنین اثر متقابل این دو تیمار بر میزان اسانس و عملکرد اسانس معنی دار بود. نتایج این تحقیق نشان داد که بالاترین درصد اسانس (2/61 درصد حجمی- وزنی) و بالاترین عملکرد اسانس (117/6 لیتر در هکتار) با کاربرد 10 تن در هکتار کود ورمی کمپوست و تراکم 10 بوته در متر مربع بدست آمد. بین این تیمار با سایر تیمارها اختلاف معنی دار بود. کمترین درصد اسانس (1/447 درصد حجمی- وزنی) در کرت های بدون کود با تراکم 20 بوته در متر مربع و کمترین عملکرد اسانس (25/11 لیتر در هکتار) در کرت های بدون کود با تراکم 10 بوته در متر مربع مشاهده شد. به طور کلی نتایج این تحقیق نشان داد که نعنا فلفلی با کاربرد 10 تن در هکتار کود ورمی کمپوست و تراکم 10 بوته در متر مربع بیشترین عملکرد اسانس را در واحد سطح تولید نمود.

کلیدواژه‌ها:

کود ورمی کمپوست، تراکم، اسانس، نعنا فلفلی

کد مقاله/لینک ثابت به این مقاله

برای لینک دهی به این مقاله، می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. این لینک همیشه ثابت است و به عنوان سند ثبت مقاله در مرجع سیویلیکا مورد استفاده قرار میگیرد:
http://www.civilica.com/Paper-MPSA03-MPSA03_152.html
کد COI مقاله: MPSA03_152

نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:

محمدی, فاطمه؛ سهیلا شهریاری و حسن مجدی نسب، ۱۳۹۴، اثر سطوح مختلف کود ورمی کمپوست و تراکم بر میزان اسانس و عملکرد اسانس نعنا فلفلی (.Mentha piperita L)، سومین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار، همدان، دبیرخانه دائمی همایش، دانشکده شهید مفتح، http://www.civilica.com/Paper-MPSA03-MPSA03_152.html


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (محمدی, فاطمه؛ سهیلا شهریاری و حسن مجدی نسب، ۱۳۹۴)
برای بار دوم به بعد: (محمدی؛ شهریاری و مجدی نسب، ۱۳۹۴)
برای آشنایی کامل با نحوه مرجع نویسی لطفا بخش راهنمای سیویلیکا (مرجع دهی) را ملاحظه نمایید.

ارسال نظر